Confirm your age. Are you 18 or over?

Fixtures

Saturday 7 March 2020

Division 5

14:00
AFC Monton Res
vs
Springhead A
14:00
Beechfield United Res
vs
Breightmet United Res
14:00
Dukinfield Town Development
vs
Bolton Lads and Girls Club Res
14:30
Walshaw Sports A
vs
Hindsford Development

Division 4

14:00
Altrincham Hale Res
vs
Heyside Res
14:00
Heywood St James Res
vs
Royton Town Res
14:00
Moorside Rangers Res
vs
Leigh Athletic Res
14:00
Old Altrinchamians Res
vs
Boothstown Res
14:00
Tintwistle Athletic Res
vs
Pennington Res

Division 1

14:00
Atherton Town
vs
Uppermill
14:30
Bolton Lads and Girls Club
vs
Moorside Rangers
14:00
Boothstown
vs
Wilmslow Albion
14:00
Elton Vale
vs
Altrincham Hale
14:00
Leigh Athletic
vs
Tintwistle Athletic
14:00
Middleton Colts
vs
Govan Athletic

Division 3

14:00
Bolton County Res
vs
Walshaw Sports Res
14:00
Dukinfield Town Res
vs
Atherton Town Res
14:30
East Manchester Academy
vs
Chadderton EDS

Premier Division

14:00
Chadderton Res
vs
Rochdale Sacred Heart
15:00
Heyside
vs
Bolton County
14:30
Manchester Gregorians
vs
Old Altrinchamians
14:00
Stockport Georgians
vs
Heywood St James
14:00
Walshaw Sports
vs
Springhead

Division 2

14:00
FC Unsworth
vs
Astley & Tyldesley
14:00
Hindsford Res
vs
Hindley Juniors
15:00
Hollinwood
vs
Avro Res
14:00
Rochdale Sacred Heart Res
vs
AFC Monton

Saturday 14 March 2020

Division 5

14:00
AFC Monton Res
vs
Bolton Lads and Girls Club Res
14:00
Beechfield United Res
vs
Bolton United Res
14:00
Hindsford Development
vs
Dukinfield Town Development
15:30
Moorside Rangers U21s
vs
Breightmet United Res
14:00
Springhead A
vs
Walshaw Sports A

Division 3

14:00
Atherton Town Res
vs
East Manchester Academy
14:00
Dukinfield Town Res
vs
Springhead Res
14:00
Elton Vale Res
vs
Uppermill Res
14:00
Rochdale Sacred Heart A
vs
Bolton County Res
14:00
Stockport Georgians Res
vs
Manchester Gregorians Res

Premier Division

14:00
Bolton County
vs
Manchester Gregorians
14:00
Heywood St James
vs
Hindsford
14:00
Old Altrinchamians
vs
Beechfield United
14:00
Pennington
vs
Chadderton Res
14:00
Rochdale Sacred Heart
vs
Dukinfield Town
14:00
Springhead
vs
Stockport Georgians
14:00
Walshaw Sports
vs
Heyside

Division 4

14:00
Boothstown Res
vs
Tintwistle Athletic Res
14:00
Heyside Res
vs
Moorside Rangers Res
14:00
Leigh Athletic Res
vs
Dukinfield Town A
15:15
Royton Town Res
vs
Old Altrinchamians Res

Division 2

14:00
Breightmet United
vs
Wythenshawe Amateurs Res
14:00
FC Unsworth
vs
Rochdale Sacred Heart Res
14:00
Hindsford Res
vs
Hollinwood

Division 1

14:00
Moorside Rangers
vs
Boothstown
14:00
Tintwistle Athletic
vs
Altrincham Hale
14:00
Uppermill
vs
Elton Vale
14:00
Wilmslow Albion
vs
East Manchester

Saturday 21 March 2020

Division 2

14:00
AFC Monton
vs
Wythenshawe Amateurs Res
13:00
Avro Res
vs
Astley & Tyldesley
14:00
FC Unsworth
vs
Hollinwood
14:00
Rochdale Sacred Heart Res
vs
Hindley Juniors

Division 1

14:00
Atherton Town
vs
Wilmslow Albion
14:30
Bolton Lads and Girls Club
vs
Boothstown
14:00
Elton Vale
vs
Moorside Rangers
14:00
Govan Athletic
vs
Uppermill
14:00
Tintwistle Athletic
vs
Middleton Colts

Division 5

14:00
Atherton Town A
vs
Govan Athletic Res
14:00
Beechfield United Res
vs
AFC Monton Res
14:00
Breightmet United Res
vs
Bolton Lads and Girls Club Res
14:00
Breightmet United Res
vs
Govan Athletic Res
14:00
Dukinfield Town Development
vs
Bolton United Res
14:00
Hindsford Development
vs
Walshaw Sports A

Premier Division

14:00
Bolton County
vs
Beechfield United
14:00
Chadderton Res
vs
Stockport Georgians
15:00
Heyside
vs
Dukinfield Town
14:00
Heywood St James
vs
Springhead
14:30
Manchester Gregorians
vs
Pennington
14:00
Old Altrinchamians
vs
Rochdale Sacred Heart
14:00
Walshaw Sports
vs
Royton Town

Division 3

14:00
Dukinfield Town Res
vs
East Manchester Academy
14:00
Springhead Res
vs
Bolton County Res
14:00
Stockport Georgians Res
vs
Chadderton EDS
14:00
Uppermill Res
vs
Elton Vale Res

Division 4

15:15
Royton Town Res
vs
Heyside Res

Saturday 28 March 2020

Division 1

14:00
Atherton Town
vs
Elton Vale
14:30
East Manchester
vs
Boothstown
14:00
Leigh Athletic
vs
Govan Athletic
14:00
Moorside Rangers
vs
Tintwistle Athletic
14:00
Wilmslow Albion
vs
Middleton Colts

Division 5

14:00
Beechfield United Res
vs
Govan Athletic Res
14:00
Bolton United Res
vs
AFC Monton Res
14:00
Dukinfield Town Development
vs
Atherton Town A
14:00
Springhead A
vs
Beechfield United Res

Division 3

14:00
Bolton County Res
vs
Rochdale Sacred Heart A
14:00
Chadderton EDS
vs
Elton Vale Res
14:00
Uppermill Res
vs
East Manchester Academy
14:00
Walshaw Sports Res
vs
Manchester Gregorians Res

Division 4

14:00
Boothstown Res
vs
Leigh Athletic Res
14:00
Tintwistle Athletic Res
vs
Heywood St James Res

Division 2

14:00
Breightmet United
vs
Astley & Tyldesley
14:00
FC Unsworth
vs
Wythenshawe Amateurs Res

Premier Division

14:00
Dukinfield Town
vs
Pennington
14:00
Hindsford
vs
Heywood St James
14:00
Old Altrinchamians
vs
Chadderton Res
14:00
Rochdale Sacred Heart
vs
Manchester Gregorians
15:15
Royton Town
vs
Bolton County
14:00
Springhead
vs
Heyside
14:00
Stockport Georgians
vs
Walshaw Sports

Latest news

Results Round Up | Saturday 11th January
General Results Round Up | Saturday 11th January

We take a look at the results from across the Manchester Football League from Saturday 11th January.

Results Round Up | Saturday 4th January
General Results Round Up | Saturday 4th January

The Manchester Football League is back for 2020!

Cup Competitions - Cup Draw Announced
General Cup Competitions - Cup Draw Announced

The draws for next round of Gilgryst Cup and Murray Trophy in addition to the preliminary and qualifying round draw for the Open Trophy can now be revealed.

Manchester Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe