Form guide

Premier Division table

# Team
1. AFC Monton
L
L
W
L
W
D
2. Avro
W
W
W
W
W
W
3. Bolton County
L
L
L
D
L
W
4. Dukinfield Town
W
L
L
W
L
W
5. East Manchester
W
L
W
W
W
W
6. Heyside
L
W
L
L
L
W
7. Hindsford
W
D
D
W
W
D
8. Manchester Gregorians
W
D
L
L
L
L
9. Old Alts
L
L
L
D
L
L
10. Prestwich Heys Reserves
W
W
L
L
L
W
11. Rochdale Sacred Heart
L
L
D
W
W
D
12. Royton Town
D
L
W
L
W
L
13. Springhead
D
W
L
W
W
L
14. Stockport Georgians
W
W
L
W
L
D
15. Walshaw Sports
L
L
W
W
D
L
16. Wythenshawe Amateurs
W
W
D
W
W
L

Division One table

# Team
1. Atherton Town
W
W
L
W
D
W
2. Beechfield United
W
L
W
W
W
3. Boothstown
W
W
W
L
L
4. Chadderton Reserves
W
D
W
D
L
W
5. Chapel Town
L
D
W
W
W
W
6. Elton Vale
L
L
L
W
W
7. Hollinwood
L
L
W
W
L
L
8. Leigh Athletic
L
D
W
W
L
W
9. Manchester Central
W
W
L
L
10. Pennington
W
W
L
L
L
L
11. Westbury Sports Club
L
W
L
L
L
L
12. Wilmslow Albion
L
D
L
L
W
D

Division Two table

# Team
1. Altrincham Hale
W
W
D
W
L
W
2. Atherton LR Development
L
L
L
W
L
L
3. Bolton Lads and Girls Club
W
W
L
W
W
L
4. Breightmet United
W
L
L
W
L
W
5. Govan Athletic
D
W
D
W
L
6. Heywood St James
W
L
W
L
D
W
7. Hindley Juniors
L
L
L
L
8. Irlam Steel
L
L
D
L
W
D
9. Radcliffe Juniors
W
W
L
W
L
10. Tintwistle Athletic
D
W
W
L
W
W
11. Uppermill
L
L
D
L
L
W

Division Three table

# Team
1. Atherton Town Reserves
W
W
L
W
2. Avro Reserves
D
W
W
L
W
W
3. Dukinfield Town Reserves
D
W
W
L
L
4. Hindsford Reserves
L
L
L
W
L
5. Manchester Gregorians Reserves
L
L
W
6. Rochdale Sacred Heart Reserves
W
W
W
W
W
7. Springhead Reserves
L
W
W
W
L
8. Stockport Georgians Reserves
L
L
L
L
L
9. Walshaw Sports Reserves
L
D
D
L
W
W
10. Wilmslow Albion Reserves
W
L
W
L
L
11. Wythenshawe Amateurs Reserves
W
L
L
L
W

Division Four table

# Team
1. AFC Monton Reserves
D
W
W
2. Bolton County Reserves
W
W
L
L
3. East Manchester Academy
W
4. Elton Vale Reserves
W
L
W
5. Hollinwood Reserves
W
L
W
D
6. Irlam Steel Reserves
L
L
L
W
7. Leigh Athletic Reserves
L
W
L
8. Old Alts Reserves
L
L
L
L
D
9. Pennington Reserves
L
W
D
L
10. Rochdale Sacred Heart A
W
W
W

Division Five table

# Team
1. Altrincham Hale Reserves
W
L
L
W
2. Atherton Town A
W
W
W
L
D
D
3. Bolton Lads and Girls Club Reserves
W
W
L
W
4. Boothstown Reserves
L
W
W
D
5. Breightmet United Reserves
L
L
L
L
L
6. Chadderton EDS
W
W
D
L
7. Govan Athletic Reserves
L
L
L
L
L
L
8. Heywood St James Reserves
L
L
W
W
W
9. Tintwistle Athletic Reserves
W
W
W
W
D
10. Uppermill Reserves
L
W
D

Latest news

County Cup Review
General County Cup Review

We take a look at the MFL teams that have been in recent county cup duties.

Results Round-Up - 14.10.17
General Results Round-Up - 14.10.17

We take a look at the action from Saturday 14th October.

Results Round-Up - 07.10.17
General Results Round-Up - 07.10.17

We take a look of the results on the annual Non League Day.

Rochdale Sacred Heart win Norman Noden Cup
General Rochdale Sacred Heart win Norman Noden Cup

Rochdale Sacred Heart lifted the Norman Noden Cup after defeating AFC Monton on a wet evening at the Vestacare Stadium.

Norman Noden Cup Preview
General Norman Noden Cup Preview

We look ahead to Wednesday night's Norman Noden Cup.

President's Page
General President's Page

Manchester Football League President John Hyde has his latest say.

Manchester Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe