Results

Saturday 25 November 2017

Division Five

14:00
Altrincham Hale Reserves
  • Leigh Sproston 0'
  • Leigh Sproston 0'
  • Leigh Sproston 0'
  • Steven Reid 0'
  • Steven Reid 0'
  • Sam Acton 0'
6 - 1 Full time
Atherton Town A
  • Bobby Graham 0'
14:00
Breightmet United Reserves
P - P
Uppermill Reserves
14:00
Govan Athletic Reserves
0 - 6 Full time
Bolton Lads and Girls Club Reserves
  • Jake Beeton 0'
  • Dan Brown 0'
  • Michael Counsel 0'
  • Elliott France 0'
  • Padraig Furey 0'
  • Adam Spencer 0'
14:00
Tintwistle Athletic Reserves
  • Connor Simpson 0'
1 - 3 Full time
Boothstown Reserves
  • Daniel Fitch 0'
  • Drew Hamblett 0'
  • Kieran Kelsey 0'

Division Two

14:00
Atherton LR Development
P - P
Breightmet United
14:00
Hindley Juniors
P - P
Altrincham Hale
14:00
Irlam Steel
P - P
Govan Athletic
14:00
Uppermill
P - P
Tintwistle Athletic

Division Three

14:00
Atherton Town Reserves
P - P
Stockport Georgians Reserves
14:00
Hindsford Reserves
P - P
Avro Reserves
14:00
Springhead Reserves
P - P
Manchester Gregorians Reserves

Premier Division

14:00
Avro
  • Matthew Landregan 0'
  • Matthew Landregan 0'
  • Matthew Landregan 0'
  • Lee O'Brien 0'
  • Lee O'Brien 0'
  • Joe Rathbone 0'
  • Joe Rathbone 0'
  • Jamie Wolden 0'
  • Chris Howell 0'
9 - 0 Full time
Old Alts
14:00
Heyside
P - P
Stockport Georgians
14:30
Manchester Gregorians
1 - 4 Full time
Springhead
  • Ryan Fagan 0'
  • Ryan Fagan 0'
  • Ryan Hanson 0'
  • Kion Pryce 0'
14:00
Rochdale Sacred Heart
P - P
Bolton County
Att. 72
Royton Town
  • James Done 0'
  • James Done 0'
  • Daniel Gilmartin 0'
  • Daniel Gilmartin 0'
  • Sam Higginbotham 0'
  • Sam Higginbotham 0'
  • Cameron Horner 0'
  • Grant Riley 0'
9 - 0 Full time
AFC Monton
14:00
Walshaw Sports
P - P
Hindsford
14:00
Wythenshawe Amateurs
P - P
Dukinfield Town

Division Four

14:00
Bolton County Reserves
P - P
Hollinwood Reserves
14:00
Elton Vale Reserves
P - P
Irlam Steel Reserves
14:00
Pennington Reserves
P - P
East Manchester Academy
14:00
Rochdale Sacred Heart A
P - P
Leigh Athletic Reserves

Division One

12:30
Boothstown
  • Lewis Culf 0'
  • Lewis Culf 0'
3 - 2 Full time
Atherton Town
  • Tom Armstrong 0'
  • Henoc Mukendi 0'
14:00
Chapel Town
P - P
Elton Vale
14:00
Hollinwood
P - P
Beechfield United
13:00
Leigh Athletic
A - A
Wilmslow Albion
15:00
Manchester Central
0 - 0 Full time
Chadderton Reserves

Saturday 18 November 2017

Premier Division

Att. 65
AFC Monton
  • Rhys Hardy 0'
1 - 10 Full time
Wythenshawe Amateurs
  • David Wright 0'
  • David Wright 0'
  • David Wright 0'
  • David Wright 0'
  • David Wright 0'
  • David Wright 0'
  • Matthew Dodwell 0'
  • Matthew Dodwell 0'
  • Danny Egan 0'
  • Carl Brady 0'
Record score for the First Team
15:15
Hindsford
  • Ryan Briody 0'
  • Ryan Briody 0'
  • Ben Meredith 0'
  • Ben Chambers 0'
4 - 0 Full time
Old Alts
14:00
Rochdale Sacred Heart
  • Matthew Dell 0'
1 - 2 Full time
Manchester Gregorians
  • Will McCall 0'
14:00
Royton Town
0 - 2 Full time
Springhead
  • Ryan Fagan 0'
14:00
Walshaw Sports
P - P
Bolton County

Division Three

14:00
Atherton Town Reserves
  • Adam Barnes 0'
  • Danny Kerr 0'
  • Moses Yoak 0'
3 - 0 Full time
Rochdale Sacred Heart Reserves
14:00
Wythenshawe Amateurs Reserves
  • Luke Hibbert 0'
  • Luke Hibbert 0'
  • Luke Hibbert 0'
  • Rhys Jones 0'
  • Rhys Jones 0'
  • Kieran Reay 0'
  • Ben Wilde 0'
7 - 0 Full time
Springhead Reserves

Division One

14:00
Beechfield United
  • Jamie Sinnott 0'
  • Jamie Sinnott 0'
  • Jamie Sinnott 0'
  • Jamie Sinnott 0'
  • Jordan Jones-Waite 0'
  • Jordan Jones-Waite 0'
6 - 0 Full time
Chapel Town
14:00
Wilmslow Albion
0 - 1 Full time
Hollinwood
  • Greg Boyunga 0'

Division Four

14:00
Bolton County Reserves
  • Danny Hill 0'
  • Danny Hill 0'
  • David Monanda 0'
4 - 4 Full time
Pennington Reserves
  • Luke Davies 0'
  • Luke Davies 0'
  • Pierre Bowen 0'
  • James Barker 0'
Att. 30
Elton Vale Reserves
  • Kyle Carter 0'
  • Jamie Treanor 0'
2 - 0 Full time
AFC Monton Reserves
14:00
Irlam Steel Reserves
P - P
East Manchester Academy
14:00
Old Alts Reserves
  • Alex Hunt 0'
1 - 1 Full time
Rochdale Sacred Heart A
  • Harry Cottril 0'

Division Five

14:00
Bolton Lads and Girls Club Reserves
3 - 5 Full time
Uppermill Reserves
  • Josh Barlow 0'
  • Josh Barlow 0'
  • Dylan Fitzgerald 0'
  • Daniel Gartside 0'
  • Stuart Chamley 0'
14:00
Chadderton EDS
  • Alireza Farhadi 0'
  • Alireza Farhadi 0'
  • Faruq Tiamiyu 0'
3 - 2 Full time
Heywood St James Reserves
  • Matthew Adams 0'
  • Gary Stanley 0'

Division Two

14:00
Heywood St James
  • Martin Love 0'
1 - 2 Full time
Irlam Steel
  • Daniel Prescott 0'
  • Daniel Prescott 0'

Murray Shield 17-18 - Group B

14:00
Altrincham Hale
  • Liam Paterson 0'
  • Ben Pyle 0'
2 - 1 Full time
Elton Vale
  • Lewis Benson 0'
14:00
Pennington
  • Alex Seddon 0'
  • Daryl Unsworth 0'
  • Ross Farrington 0'
3 - 2 Full time
Govan Athletic
  • Nathan Hind 0'
  • David Badrock 0'

Bridgewater Cup 17-18 - Group A

14:00
Atherton Town A
  • Bobby Graham 0'
  • Owen Seenan 0'
  • Matthew Storish 0'
3 - 1 Full time
Altrincham Hale Reserves
  • Luke Thomas 0'

Murray Shield 17-18 - Group A

14:00
Boothstown
  • Lewis Culf 0'
  • Lewis Culf 0'
  • Lewis Hodson 0'
  • Ben Reeves 0'
4 - 1 Full time
Tintwistle Athletic
  • Chris Rathburn 0'

Open Trophy 17-18 - Group B

14:00
Dukinfield Town Reserves
  • Sam Owens 0'
  • Daniel Parkinson 0'
2 - 0 Full time
Avro Reserves
14:30
Manchester Gregorians Reserves
1 - 2 Full time
Hindsford Reserves
  • Aaron Booth 0'
  • Calam Williamson 0'

Bridgewater Cup 17-18 - Group B

14:00
Govan Athletic Reserves
  • Alex Bysouth 0'
  • Alex Bysouth 0'
2 - 1 Full time
Breightmet United Reserves
  • Dale Stainthorpe 0'
14:00
Hollinwood Reserves
  • Steve Barrow 0'
  • Steve Barrow 0'
  • Dominic Flanagan 0'
  • Neil Hardman 0'
4 - 2 Full time
Leigh Athletic Reserves
  • James Dooley 0'
  • James Dooley 0'

Murray Shield 17-18 - Group D

13:00
Leigh Athletic
  • Matthew Bablinski 0'
  • Keeran Parker 0'
  • Robert Entwistle 0'
3 - 3 Full time
Bolton Lads and Girls Club
  • Jack Alderson 0'
  • Jack Alderson 0'
  • Jack Alderson 0'

Open Trophy 17-18 - Group A

14:00
Stockport Georgians Reserves
  • James Hodrien 0'
1 - 1 Full time
Walshaw Sports Reserves
  • Ben Sharples 0'

Bridgewater Cup 17-18 - Group D

14:00
Tintwistle Athletic Reserves
  • Jake Knowles 0'
1 - 2 Full time
Boothstown Reserves
  • Kieron Morris 0'
  • Matthew Whittaker 0'

Saturday 11 November 2017

Division Five

14:00
Altrincham Hale Reserves
  • Andrew Nugent 0'
1 - 5 Full time
Chadderton EDS
  • Liam Wood 0'
  • Liam Wood 0'
  • Matthew Wilkinson 0'
  • Jack Snape 0'
  • Scott Foster 0'
14:00
Bolton Lads and Girls Club Reserves
4 - 2 Full time
Atherton Town A
  • Liam O'Hagan 0'
  • Matthew Taylor 0'
14:00
Boothstown Reserves
P - P
Breightmet United Reserves
14:00
Heywood St James Reserves
  • Anthony Pedley 0'
  • Anthony Pedley 0'
2 - 2 Full time
Govan Athletic Reserves
  • Mohammed Al-Selini 0'
  • Peter Stuart 0'

Division Two

14:00
Atherton LR Development
  • Heath Ainscough 0'
  • Heath Ainscough 0'
2 - 1 Full time
Irlam Steel
14:00
Breightmet United
0 - 6 Full time
Heywood St James
  • Martin Love 0'
  • Martin Love 0'
  • Chris Taylor 0'
  • Chris Taylor 0'
  • Lamar Harrison 0'
  • Sahin Tayrell Csatios 0'
14:00
Govan Athletic
  • Chris Lewis 11'
  • David Badrock 84'
2 - 1 Full time
Bolton Lads and Girls Club
  • Shane Birtles 0'
14:00
Hindley Juniors
1 - 6 Full time
Uppermill
  • Phil Armstrong 0'
  • Phil Armstrong 0'
  • Josh Barlow 0'
  • Josh Barlow 0'
  • Sam Cunliffe 0'
  • Daniel Gartside 0'
14:00
Radcliffe Juniors
P - P
Altrincham Hale

Division One

14:00
Atherton Town
  • Henoc Mukendi 0'
  • Henoc Mukendi 0'
  • Gareth Shaw 0'
3 - 3 Full time
Beechfield United
  • Kurtis Lee 0'
  • Kurtis Lee 0'
  • Kurtis Lee 0'
14:00
Chapel Town
  • Jake Anderson 0'
  • Jake Anderson 0'
  • Zak Ridgeway 0'
  • Matthew Sherlock 0'
5 - 0 Full time
Manchester Central
14:00
Elton Vale
  • Mark Severs 0'
1 - 0 Full time
Boothstown
14:00
Hollinwood
  • Carlos Injai 0'
  • Carlos Injai 0'
  • Viktor Kukucka 0'
  • Viktor Kukucka 0'
  • David Moliaf 0'
5 - 2 Full time
Pennington
  • Luke Davies 0'
  • Christopher Lowe 0'
14:00
Westbury Sports Club
  • Joshua Smethurst 11'
  • Louie Collinson 34'
2 - 4 Full time
Wilmslow Albion
  • Oisin O'Malley 0'
  • Oisin O'Malley 0'
  • James Wedd 0'
  • Allen Quinny 0'

Division Three

14:00
Avro Reserves
  • Gary Chadderton 0'
  • Brad Coe 0'
  • Mason Dunkley 0'
3 - 0 Full time
Dukinfield Town Reserves
14:00
Hindsford Reserves
  • Aaron Booth 0'
1 - 0 Full time
Atherton Town Reserves
14:00
Rochdale Sacred Heart Reserves
  • Ben Fielding 6'
  • Lee Kershaw 12'
  • Kristofer King 75'
  • Matthew Booth 82'
  • Scott Bentley 87'
5 - 0 Full time
Manchester Gregorians Reserves
14:00
Walshaw Sports Reserves
P - P
Wythenshawe Amateurs Reserves

Division Four

14:00
Bolton County Reserves
  • Danny Hill 0'
  • Abdou Njie 0'
2 - 2 Full time
Old Alts Reserves
  • Alex Hunt 0'
  • Alex Hunt 0'
14:00
Leigh Athletic Reserves
  • James Dooley 0'
  • James Dooley 0'
2 - 2 Full time
Rochdale Sacred Heart A
  • Josh Hughes 30'
  • Jake Wilkinson 70'
14:00
Pennington Reserves
0 - 6 Full time
Elton Vale Reserves
  • James Bridge 0'
  • James Bridge 0'
  • Dominic Howell 0'
  • Dominic Howell 0'
  • Jamie Treanor 0'
  • Ryan Wilkes 0'

Premier Division

15:00
East Manchester
  • Matthew Roberts 8'
1 - 3 Full time
Walshaw Sports
  • Bradley Haworth 2'
  • Connor Gately 30'
  • Sam Harvey 45'
14:00
Heyside
  • Adam Dale 0'
  • Adam Dale 0'
  • Danny Toft 0'
  • Gary Molyneaux 0'
5 - 2 Full time
Bolton County
  • Kieran Hennessey 0'
  • Liam Stewart 0'
14:30
Manchester Gregorians
  • Mahal Shereen 0'
  • Mahal Shereen 0'
  • Will McCall 0'
3 - 5 Full time
Hindsford
  • Liam Jones 0'
  • Liam Jones 0'
  • Jack Valentine 0'
  • Tom Valentine 0'
  • Ryan Briody 0'
14:00
Old Alts
  • Kerrim Calliste 0'
  • Kerrim Calliste 0'
2 - 5 Full time
Rochdale Sacred Heart
  • Tim Astley 0'
  • Anthony Curran 0'
  • Daniel Southwell 0'
  • Jack Holt 0'
  • Danny Wolstenholme 0'
Att. 70
Stockport Georgians
  • Joe Bevan 0'
  • Joe Bevan 0'
  • Joe Bevan 0'
  • Joe Bevan 0'
  • Joe Bevan 0'
  • Leon Murphy 0'
  • Leon Murphy 0'
  • Sam Partridge 0'
8 - 0 Full time
AFC Monton
Att. 264
Wythenshawe Amateurs
  • David Wright 0'
1 - 2 Full time
Avro
  • Duncan Knott 0'
  • Charlie Fuller 0'

Bridgewater Cup 17-18 - Group D

Att. 36
AFC Monton Reserves
  • Lawrence Brown 0'
  • Lawrence Brown 0'
  • Callum Birchall 0'
  • John Cardell 0'
  • Joseph Platt 0'
5 - 1 Full time
Tintwistle Athletic Reserves
  • Jake Knowles 0'

Bridgewater Cup 17-18 - Group A

14:00
Uppermill Reserves
  • Alex Peters 0'
  • Stuart Chamley 0'
2 - 2 Full time
East Manchester Academy
  • George Etchells 0'
  • George Etchells 0'

Open Trophy 17-18 - Group A

14:00
Wilmslow Albion Reserves
  • Matt Cooke 0'
  • Daniel Exley 0'
3 - 3 Full time
Stockport Georgians Reserves
  • Wasim Akram 0'
  • Wasim Akram 0'
  • Wasim Akram 0'

Saturday 4 November 2017

Division Two

14:00
Altrincham Hale
  • Leigh Sproston 0'
  • Leigh Sproston 0'
  • Leigh Sproston 0'
3 - 4 Full time
Bolton Lads and Girls Club
  • Jack Alderson 0'
  • Jack Alderson 0'
  • Jack Alderson 0'
  • Jack Barlow 0'
14:00
Govan Athletic
  • Daniel Browne 23'
  • Oliver Wright 50'
  • David Badrock 58'
  • Saeed Bhamjee 66'
  • Adil Ajmal 71'
  • Adil Ajmal 80'
6 - 1 Full time
Hindley Juniors

Division Five

14:00
Atherton Town A
  • Bobby Graham 0'
1 - 2 Full time
Uppermill Reserves
  • Dylan Fitzgerald 0'
  • Matthew Barlow 0'
14:00
Bolton Lads and Girls Club Reserves
3 - 5 Full time
Boothstown Reserves
  • Kieran Kelsey 0'
  • Kieran Kelsey 0'
  • Kieran Kelsey 0'
  • Joe Cox 0'
  • Joe Cox 0'

Division One

15:00
Beechfield United
  • Jordan Jones-Waite 0'
  • Jordan Jones-Waite 0'
  • Kurtis Lee 0'
  • Craig Massey 0'
  • Jamie Sinnott 0'
  • Tim Taylor 0'
6 - 3 Full time
Pennington
  • Niall Battersby 0'
  • Ross Farrington 0'
14:00
Boothstown
  • Lewis Culf 0'
  • Lewis Culf 0'
  • Richard Dunn 0'
  • Tom Perkins 0'
  • Ben Reeves 0'
5 - 2 Full time
Chapel Town
  • Jake Anderson 0'
  • Matthew Sherlock 0'
14:00
Elton Vale
P - P
Wilmslow Albion
13:00
Leigh Athletic
  • Adam Jones 53'
1 - 0 Full time
Manchester Central

Division Four

14:00
Bolton County Reserves
P - P
Elton Vale Reserves
14:00
Pennington Reserves
  • Alex Seddon 0'
  • Alex Seddon 0'
2 - 1 Full time
Leigh Athletic Reserves
  • Scott Calland 0'
14:00
Rochdale Sacred Heart A
  • Levi Simic 0'
  • Levi Simic 0'
  • Jake Wilkinson 0'
3 - 3 Full time
Irlam Steel Reserves
  • Dan Johnson 0'
  • Marcus Jones 0'
  • Daniel Prescott 0'

Division Three

14:00
Dukinfield Town Reserves
P - P
Rochdale Sacred Heart Reserves
14:00
Hindsford Reserves
  • Josh Dillon 0'
  • Josh Dillon 0'
  • Aaron Booth 0'
  • Aaron Booth 0'
  • Lee Wilson 0'
5 - 1 Full time
Walshaw Sports Reserves
  • Liam Devlin 0'

Premier Division

15:00
East Manchester
  • Joe Neild 0'
  • Jamie Cross 0'
  • Sam Jones 0'
3 - 2 Full time
Stockport Georgians
  • Jamie Pickering 0'
  • Leon Murphy 0'
14:00
Heyside
  • Gary Molyneaux 0'
  • Adam Dale 0'
  • Mark Hopwood 0'
  • Dillan O'Connor 0'
4 - 1 Full time
Dukinfield Town
  • Daniel Parkinson 0'
14:00
Old Alts
P - P
AFC Monton
14:00
Rochdale Sacred Heart
  • Johnny Thompson 5'
  • Scott Brierley 60'
2 - 5 Full time
Wythenshawe Amateurs
  • Chris Howard 12'
  • Matthew Dodwell 36'
  • Chris Howard 65'
  • Patrick O'Brien 72'
  • Nialle Rodney 90'
14:00
Walshaw Sports
P - P
Manchester Gregorians

Murray Shield 17-18 - Group C

14:00
Chadderton Reserves
  • Andrew Pheby 0'
1 - 2 Full time
Atherton LR Development
  • Heath Ainscough 0'
  • Nathan Strong 0'

Gilgryst Cup 17-18 - First Round

15:30
Prestwich Heys Reserves
1 - 4 Full time
Avro
  • James Hampson 0'
  • James Hampson 0'
  • Chris Howell 0'
  • Joe Rathbone 0'
14:00
Royton Town
  • Sam Higginbotham 0'
  • Joe Jacombes 0'
  • Joe Jacombes 0'
3 - 3 Full time
Bolton County
  • Jake Howells 0'
  • Liam Short 0'
  • Jordan McLoughlin 0'
Bolton County win 4 - 5 on penalties.

Murray Shield 17-18 - Group A

14:00
Radcliffe Juniors
5 - 0 Full time
Breightmet United

Latest news

Results Round-Up - 13.01.18
General Results Round-Up - 13.01.18

We take a look at the weekend's result...

Results Round-Up - 06.01.18
General Results Round-Up - 06.01.18

A round-up of the action from the first weekend of the new year.

Results Round-Up - 30.12.17
General Results Round-Up - 30.12.17

We take a look at Saturday's action as we bring 2017 to a close.

Manchester Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe