Results

Saturday 29 September 2018

Division Four

14:00
Altrincham Hale Reserves
4 - 2 Full time
Govan Athletic Reserves
14:00
Bolton Lads & Girls Club Reserves
1 - 2 Full time
Atherton Town A
15:00
Heyside Reserves
4 - 2 Full time
Boothstown Reserves
15:00
Manchester Central Reserves
7 - 2 Full time
Dukinfield Town A
15:15
Royton Town Reserves
3 - 3 Full time
Heywood St James Reserves
14:00
Tintwistle Athletic Reserves
0 - 9 Full time
Moorside Rangers Reserves

Division Two

14:00
Astley & Tyldesley
1 - 5 Full time
Hindsford Reserves
14:00
Breightmet United
2 - 4 Full time
Atherton Town Reserves
14:00
Hindley Juniors
3 - 4 Full time
Wythenshawe Amateurs Reserves
15:00
Moorside Rangers
2 - 3 Full time
Middleton Colts
14:00
Rochdale Sacred Heart Reserves
4 - 2 Full time
Walshaw Sports Reserves

Division One

14:00
Atherton Town
5 - 0 Full time
Bolton Lads & Girls Club
14:00
Govan Athletic
0 - 1 Full time
Wilmslow Albion
13:00
Leigh Athletic
2 - 0 Full time
Tintwistle Athletic
14:00
Pennington
2 - 0 Full time
Uppermill
14:00
Radcliffe Juniors
3 - 4 Full time
Elton Vale

Premier Division

14:00
Bolton County
2 - 1 Full time
Royton Town
14:00
Hindsford
1 - 0 Full time
Springhead
14:30
Manchester Gregorians
3 - 2 Full time
Old Altrinchamians
14:00
Stockport Georgians
4 - 1 Full time
Dukinfield Town
14:00
Walshaw Sports
1 - 3 Full time
Rochdale Sacred Heart

Division Three

14:00
Elton Vale Reserves
4 - 2 Full time
Chadderton EDS
14:00
Old Altrinchamians Reserves
1 - 6 Full time
Dukinfield Town Reserves
14:00
Rochdale Sacred Heart A
3 - 3 Full time
East Manchester Academy
14:00
Springhead Reserves
2 - 4 Full time
Bolton County Reserves
14:00
Uppermill Reserves
3 - 5 Full time
Pennington Reserves
14:00
Wilmslow Albion Reserves
1 - 2 Full time
Stockport Georgians Reserves

Saturday 22 September 2018

Division One

14:00
Altrincham Hale
P - P
Elton Vale
14:00
Heywood St James
4 - 2 Full time
Atherton Town
13:00
Leigh Athletic
1 - 2 Full time
Uppermill
14:00
Pennington
3 - 1 Full time
Boothstown
14:00
Wilmslow Albion
2 - 1 Full time
Radcliffe Juniors

Division Four

14:00
Astley & Tyldesley Reserves
0 - 2 Full time
Tintwistle Athletic Reserves
14:00
Atherton Town A
1 - 1 Full time
Heywood St James Reserves
14:00
Boothstown Reserves
2 - 2 Full time
Altrincham Hale Reserves
14:00
Dukinfield Town A
2 - 4 Full time
Govan Athletic Reserves
15:00
Heyside Reserves
2 - 3 Full time
Manchester Central Reserves
14:00
Moorside Rangers Reserves
1 - 3 Full time
Royton Town Reserves

Division Two

14:00
Avro Reserves
7 - 0 Full time
Hindley Juniors
14:00
Hindsford Reserves
4 - 1 Full time
Breightmet United
14:00
Hollinwood
0 - 4 Full time
Atherton Town Reserves
14:00
Irlam Steel
5 - 0 Full time
Astley & Tyldesley
14:00
Rochdale Sacred Heart Reserves
3 - 1 Full time
Manchester Gregorians Reserves
14:00
Walshaw Sports Reserves
2 - 2 Full time
Moorside Rangers
14:00
Wythenshawe Amateurs Reserves
2 - 6 Full time
Middleton Colts

Premier Division

15:00
Beechfield United
2 - 3 Full time
Royton Town
14:00
Chadderton Reserves
3 - 3 Full time
Springhead
14:00
Dukinfield Town
0 - 7 Full time
Hindsford
15:00
Manchester Central
5 - 2 Full time
Heyside
14:30
Manchester Gregorians
5 - 3 Full time
Rochdale Sacred Heart
14:00
Old Altrinchamians
1 - 0 Full time
Walshaw Sports
14:00
Stockport Georgians
1 - 1 Full time
Bolton County

Division Three

14:00
Bolton County Reserves
3 - 5 Full time
East Manchester Academy
14:00
Chadderton EDS
1 - 3 Full time
Springhead Reserves
14:00
Elton Vale Reserves
7 - 0 Full time
Old Altrinchamians Reserves
14:00
Uppermill Reserves
3 - 1 Full time
Leigh Athletic Reserves

Murray Trophy 18-19 - Round One

14:00
Atherton LR Reserves
3 - 2 Full time
Bolton Lads & Girls Club

Saturday 15 September 2018

Division Four

14:00
Altrincham Hale Reserves
1 - 3 Full time
Royton Town Reserves
14:00
Atherton Town A
2 - 4 Full time
Govan Athletic Reserves
14:00
Dukinfield Town A
1 - 8 Full time
Heyside Reserves
14:00
Heywood St James Reserves
5 - 1 Full time
Astley & Tyldesley Reserves
15:00
Manchester Central Reserves
5 - 1 Full time
Moorside Rangers Reserves
14:00
Tintwistle Athletic Reserves
4 - 1 Full time
Bolton Lads & Girls Club Reserves

Division Two

14:00
Astley & Tyldesley
1 - 2 Full time
Rochdale Sacred Heart Reserves
14:00
Breightmet United
0 - 13 Full time
Irlam Steel
14:00
Hindley Juniors
6 - 4 Full time
Hollinwood
14:30
Manchester Gregorians Reserves
1 - 4 Full time
Hindsford Reserves
14:00
Middleton Colts
4 - 0 Full time
Atherton Town Reserves
15:00
Moorside Rangers
1 - 4 Full time
Avro Reserves
14:00
Wythenshawe Amateurs Reserves
7 - 0 Full time
Walshaw Sports Reserves

Division One

14:00
Atherton Town
2 - 2 Full time
Tintwistle Athletic
14:00
Bolton Lads & Girls Club
1 - 2 Full time
Heywood St James
14:00
Boothstown
4 - 1 Full time
Leigh Athletic
14:00
Elton Vale
5 - 3 Full time
Wilmslow Albion
14:00
Radcliffe Juniors
2 - 3 Full time
Govan Athletic
14:00
Uppermill
3 - 4 Full time
Altrincham Hale

Premier Division

14:00
Bolton County
7 - 1 Full time
Chadderton Reserves
14:00
Dukinfield Town
3 - 0 Full time
Springhead
15:00
Heyside
1 - 0 Full time
Old Altrinchamians
14:00
Hindsford
2 - 2 Full time
Manchester Gregorians
14:00
Rochdale Sacred Heart
5 - 3 Full time
Stockport Georgians
15:15
Royton Town
4 - 1 Full time
East Manchester
14:00
Walshaw Sports
1 - 0 Full time
Beechfield United

Division Three

14:00
Old Altrinchamians Reserves
2 - 5 Full time
Uppermill Reserves
14:00
Rochdale Sacred Heart A
7 - 2 Full time
Chadderton EDS
14:00
Springhead Reserves
1 - 4 Full time
Dukinfield Town Reserves
14:00
Stockport Georgians Reserves
2 - 2 Full time
Bolton County Reserves
14:00
Wilmslow Albion Reserves
2 - 1 Full time
Elton Vale Reserves

Friday 14 September 2018

Division Three

20:10
Leigh Athletic Reserves
3 - 1 Full time
Pennington Reserves

Saturday 8 September 2018

Division Four

14:00
Altrincham Hale Reserves
18 - 2 Full time
Astley & Tyldesley Reserves
14:00
Bolton Lads & Girls Club Reserves
3 - 4 Full time
Boothstown Reserves
14:00
Dukinfield Town A
5 - 1 Full time
Manchester Central Reserves
14:00
Heywood St James Reserves
3 - 2 Full time
Heyside Reserves
14:00
Moorside Rangers Reserves
5 - 2 Full time
Atherton Town A
14:00
Tintwistle Athletic Reserves
1 - 2 Full time
Royton Town Reserves

Division Two

14:00
Astley & Tyldesley
1 - 2 Full time
Moorside Rangers
14:00
Breightmet United
1 - 9 Full time
Walshaw Sports Reserves
14:00
Hindley Juniors
0 - 5 Full time
Atherton Town Reserves
14:00
Hollinwood
1 - 7 Full time
Rochdale Sacred Heart Reserves
14:00
Irlam Steel
3 - 1 Full time
Middleton Colts
14:30
Manchester Gregorians Reserves
3 - 0 Full time
Avro Reserves
14:00
Wythenshawe Amateurs Reserves
3 - 4 Full time
Hindsford Reserves

Premier Division

15:00
Beechfield United
2 - 4 Full time
Rochdale Sacred Heart
14:00
Chadderton Reserves
0 - 1 Full time
East Manchester
15:00
Heyside
0 - 2 Full time
Manchester Gregorians
14:00
Hindsford
3 - 0 Full time
Walshaw Sports
15:00
Manchester Central
2 - 1 Full time
Springhead

Division Three

14:00
Bolton County Reserves
2 - 1 Full time
Rochdale Sacred Heart A
14:00
Chadderton EDS
1 - 1 Full time
Elton Vale Reserves
14:00
Dukinfield Town Reserves
2 - 0 Full time
East Manchester Academy
14:00
Springhead Reserves
4 - 4 Full time
Leigh Athletic Reserves
14:00
Stockport Georgians Reserves
0 - 0 Full time
Old Altrinchamians Reserves
14:00
Uppermill Reserves
2 - 3 Full time
Wilmslow Albion Reserves

Division One

14:00
Boothstown
4 - 2 Full time
Tintwistle Athletic
14:00
Elton Vale
4 - 4 Full time
Uppermill
14:00
Pennington
2 - 1 Full time
Atherton Town
14:00
Radcliffe Juniors
1 - 3 Full time
Leigh Athletic

Saturday 1 September 2018

Division Four

14:00
Astley & Tyldesley Reserves
3 - 1 Full time
Dukinfield Town A
14:00
Atherton Town A
1 - 6 Full time
Altrincham Hale Reserves
14:00
Boothstown Reserves
1 - 2 Full time
Moorside Rangers Reserves
14:00
Heyside Reserves
6 - 1 Full time
Bolton Lads & Girls Club Reserves
14:00
Heywood St James Reserves
5 - 0 Full time
Manchester Central Reserves
15:15
Royton Town Reserves
1 - 0 Full time
Govan Athletic Reserves

Division Two

14:00
Atherton Town Reserves
0 - 1 Full time
Astley & Tyldesley
14:00
Avro Reserves
7 - 2 Full time
Walshaw Sports Reserves
14:00
Hindley Juniors
3 - 3 Full time
Irlam Steel
14:00
Hindsford Reserves
3 - 1 Full time
Manchester Gregorians Reserves
14:00
Middleton Colts
11 - 1 Full time
Hollinwood
14:00
Rochdale Sacred Heart Reserves
3 - 3 Full time
Wythenshawe Amateurs Reserves

Premier Division

14:00
Bolton County
1 - 3 Full time
Beechfield United
14:00
Dukinfield Town
1 - 3 Full time
Heyside
15:00
East Manchester
1 - 5 Full time
Springhead
15:00
Manchester Central
2 - 2 Full time
Hindsford
14:30
Manchester Gregorians
4 - 3 Full time
Walshaw Sports
14:00
Old Altrinchamians
1 - 3 Full time
Rochdale Sacred Heart
14:00
Stockport Georgians
1 - 0 Full time
Royton Town

Division One

14:00
Bolton Lads & Girls Club
2 - 1 Full time
Wilmslow Albion
13:30
Leigh Athletic
1 - 2 Full time
Pennington
14:00
Radcliffe Juniors
1 - 3 Full time
Altrincham Hale
14:00
Tintwistle Athletic
1 - 2 Full time
Uppermill

Division Three

13:30
Elton Vale Reserves
3 - 2 Full time
Dukinfield Town Reserves
14:00
Pennington Reserves
4 - 2 Full time
Leigh Athletic Reserves
14:00
Rochdale Sacred Heart A
2 - 3 Full time
Old Altrinchamians Reserves
14:00
Springhead Reserves
1 - 3 Full time
East Manchester Academy
14:00
Uppermill Reserves
2 - 0 Full time
Stockport Georgians Reserves
14:00
Wilmslow Albion Reserves
1 - 5 Full time
Bolton County Reserves

Latest news

Results Round-Up | 12.01.19
General Results Round-Up | 12.01.19

We review the action from across the Manchester Football League on the second batch of fixtures in January.

Results Round-Up | 05.01.19
General Results Round-Up | 05.01.19

We take a look at the first action of 2019!

Results Round-Up | 15.12.18
General Results Round-Up | 15.12.18

Saturday afternoon saw the final action of 2018 as we head into the winter break, seeing us through to the new calendar year.

Manchester Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe