Results

Saturday 15 December 2018

Division One

14:00
Atherton Town
3 - 1 Full time
Leigh Athletic
14:00
Bolton Lads & Girls Club
1 - 1 Full time
Govan Athletic
14:00
Boothstown
0 - 3 Full time
Altrincham Hale
14:00
Elton Vale
1 - 5 Full time
Pennington
14:00
Radcliffe Juniors
P - P
Heywood St James

Division Four

14:00
Atherton Town A
3 - 7 Full time
Astley & Tyldesley Reserves
14:00
Govan Athletic Reserves
1 - 3 Full time
Dukinfield Town A
15:00
Heyside Reserves
4 - 3 Full time
Royton Town Reserves
14:00
Heywood St James Reserves
P - P
Altrincham Hale Reserves
15:00
Manchester Central Reserves
P - P
Tintwistle Athletic Reserves
14:00
Moorside Rangers Reserves
P - P
Boothstown Reserves

Division Two

13:00
Avro Reserves
3 - 2 Full time
Rochdale Sacred Heart Reserves
14:30
Hollinwood
4 - 1 Full time
Irlam Steel
14:30
Manchester Gregorians Reserves
4 - 0 Full time
Atherton Town Reserves
15:00
Moorside Rangers
8 - 1 Full time
Walshaw Sports Reserves
14:00
Wythenshawe Amateurs Reserves
7 - 1 Full time
Breightmet United

Premier Division

14:00
Bolton County
2 - 1 Full time
Old Altrinchamians
14:00
Chadderton Reserves
P - P
Heyside
14:00
Hindsford
5 - 0 Full time
East Manchester
14:00
Rochdale Sacred Heart
P - P
Manchester Central
15:15
Royton Town
5 - 3 Full time
Beechfield United
14:00
Springhead
P - P
Stockport Georgians
14:00
Walshaw Sports
P - P
Dukinfield Town

Division Three

13:00
Leigh Athletic Reserves
1 - 4 Full time
Uppermill Reserves
14:00
Old Altrinchamians Reserves
1 - 2 Full time
Elton Vale Reserves
14:00
Rochdale Sacred Heart A
P - P
Pennington Reserves
14:00
Stockport Georgians Reserves
P - P
Springhead Reserves
14:00
Wilmslow Albion Reserves
2 - 2 Full time
Chadderton EDS

Open Trophy 18-19 - Qualifying Round

15:00
East Manchester Academy
vs
Dukinfield Town Reserves

Saturday 8 December 2018

Division One

14:00
Altrincham Hale
5 - 3 Full time
Atherton Town
14:00
Heywood St James
P - P
Boothstown
13:00
Leigh Athletic
3 - 3 Full time
Govan Athletic
14:00
Wilmslow Albion
P - P
Uppermill

Division Four

14:00
Astley & Tyldesley Reserves
P - P
Heyside Reserves
14:00
Atherton Town A
0 - 3 Full time
Boothstown Reserves
14:00
Bolton Lads & Girls Club Reserves
4 - 4 Full time
Tintwistle Athletic Reserves
14:00
Govan Athletic Reserves
1 - 3 Full time
Royton Town Reserves
15:00
Manchester Central Reserves
2 - 6 Full time
Altrincham Hale Reserves
14:00
Moorside Rangers Reserves
P - P
Dukinfield Town A

Division Two

14:00
Atherton Town Reserves
2 - 3 Full time
Rochdale Sacred Heart Reserves
14:00
Breightmet United
0 - 4 Full time
Astley & Tyldesley
14:00
Hindsford Reserves
P - P
Moorside Rangers
14:30
Hollinwood
2 - 8 Full time
Middleton Colts
14:00
Walshaw Sports Reserves
P - P
Avro Reserves
14:00
Wythenshawe Amateurs Reserves
P - P
Manchester Gregorians Reserves

Premier Division

15:00
Beechfield United
1 - 3 Full time
Heyside
14:00
Bolton County
P - P
Dukinfield Town
15:00
East Manchester
3 - 4 Full time
Walshaw Sports
14:30
Manchester Gregorians
2 - 0 Full time
Springhead
15:15
Royton Town
2 - 5 Full time
Manchester Central
14:00
Stockport Georgians
P - P
Hindsford

Division Three

14:00
Chadderton EDS
6 - 0 Full time
Old Altrinchamians Reserves
14:00
Dukinfield Town Reserves
P - P
Bolton County Reserves
14:00
Elton Vale Reserves
8 - 1 Full time
East Manchester Academy
14:00
Pennington Reserves
3 - 3 Full time
Stockport Georgians Reserves
14:00
Springhead Reserves
P - P
Rochdale Sacred Heart A

Gilgryst Cup 18-19 - Round One

14:00
Chadderton Reserves
1 - 5 Full time
Rochdale Sacred Heart

Saturday 1 December 2018

Division Two

14:00
Astley & Tyldesley
2 - 1 Full time
Hollinwood
14:00
Breightmet United
P - P
Rochdale Sacred Heart Reserves
14:00
Middleton Colts
6 - 1 Full time
Hindsford Reserves
14:00
Walshaw Sports Reserves
P - P
Manchester Gregorians Reserves

Division Four

14:00
Atherton Town A
3 - 1 Full time
Bolton Lads & Girls Club Reserves
15:00
Heyside Reserves
4 - 1 Full time
Govan Athletic Reserves
14:00
Heywood St James Reserves
2 - 5 Full time
Dukinfield Town A
14:00
Tintwistle Athletic Reserves
P - P
Manchester Central Reserves

Division One

14:00
Bolton Lads & Girls Club
2 - 2 Full time
Uppermill
14:00
Elton Vale
1 - 4 Full time
Heywood St James
14:00
Govan Athletic
1 - 3 Full time
Atherton Town
13:00
Leigh Athletic
L - W
Altrincham Hale
14:00
Radcliffe Juniors
P - P
Wilmslow Albion

Premier Division

14:00
Hindsford
1 - 1 Full time
Old Altrinchamians
15:00
Manchester Central
3 - 2 Full time
Dukinfield Town
14:30
Manchester Gregorians
2 - 1 Full time
Beechfield United
14:00
Rochdale Sacred Heart
4 - 1 Full time
Heyside
15:15
Royton Town
3 - 2 Full time
Walshaw Sports
14:00
Stockport Georgians
2 - 2 Full time
East Manchester

Division Three

14:00
Pennington Reserves
1 - 3 Full time
Bolton County Reserves
14:00
Rochdale Sacred Heart A
6 - 3 Full time
Leigh Athletic Reserves
14:00
Wilmslow Albion Reserves
P - P
Dukinfield Town Reserves

Latest news

Results Round-Up | 04.05.19
General Results Round-Up | 04.05.19

We cover off all the results from Saturday afternoon in the penultimate weekend of the 2018/19 Manchester Football League campaign.

Results Round-Up | 27.04.19
General Results Round-Up | 27.04.19

We cover off the results across the league from Saturday after the remainder of April’s fixtures were played.

Results Round-Up | 20.04.19
General Results Round-Up | 20.04.19

We take a look at the results from the league and cup as we approach the final weeks of the 2018/19 season.

Manchester Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe