Results

Saturday 26 January 2019

Division One

14:00
Altrincham Hale
7 - 3 Full time
Govan Athletic
14:00
Atherton Town
6 - 1 Full time
Wilmslow Albion
14:00
Boothstown
P - P
Pennington
14:00
Elton Vale
0 - 1 Full time
Tintwistle Athletic
14:00
Heywood St James
P - P
Bolton Lads & Girls Club
14:00
Uppermill
1 - 2 Full time
Radcliffe Juniors

Division Four

14:00
Atherton Town A
P - P
Heyside Reserves
14:00
Bolton Lads & Girls Club Reserves
4 - 5 Full time
Heywood St James Reserves
14:00
Govan Athletic Reserves
6 - 0 Full time
Astley & Tyldesley Reserves
14:00
Tintwistle Athletic Reserves
5 - 3 Full time
Altrincham Hale Reserves

Premier Division

15:00
Beechfield United
2 - 3 Full time
Stockport Georgians
14:00
Dukinfield Town
4 - 0 Full time
East Manchester
15:00
Heyside
4 - 1 Full time
Bolton County
14:00
Old Altrinchamians
0 - 4 Full time
Hindsford
14:00
Rochdale Sacred Heart
2 - 5 Full time
Manchester Central
15:15
Royton Town
2 - 2 Full time
Manchester Gregorians
14:00
Springhead
P - P
Chadderton Reserves

Division Three

14:00
Bolton County Reserves
P - P
Old Altrinchamians Reserves
14:00
Pennington Reserves
0 - 3 Full time
Dukinfield Town Reserves
14:00
Stockport Georgians Reserves
0 - 5 Full time
Uppermill Reserves
14:00
Wilmslow Albion Reserves
P - P
Rochdale Sacred Heart A

Division Two

14:30
Hollinwood
4 - 2 Full time
Astley & Tyldesley
14:00
Irlam Steel
P - P
Hindsford Reserves
14:00
Manchester Gregorians Reserves
1 - 5 Full time
Wythenshawe Amateurs Reserves
14:00
Middleton Colts
18 - 0 Full time
Breightmet United
14:00
Walshaw Sports Reserves
3 - 2 Full time
Avro Reserves

Saturday 19 January 2019

Division One

14:00
Altrincham Hale
1 - 6 Full time
Pennington
14:00
Bolton Lads & Girls Club
2 - 2 Full time
Elton Vale
14:00
Boothstown
1 - 3 Full time
Atherton Town
14:00
Uppermill
4 - 0 Full time
Govan Athletic
14:00
Wilmslow Albion
1 - 4 Full time
Leigh Athletic

Division Two

14:00
Astley & Tyldesley
P - P
Breightmet United
14:00
Atherton Town Reserves
1 - 4 Full time
Middleton Colts
13:00
Avro Reserves
4 - 0 Full time
Hollinwood
14:00
Moorside Rangers
1 - 2 Full time
Wythenshawe Amateurs Reserves
14:00
Rochdale Sacred Heart Reserves
3 - 2 Full time
Hindsford Reserves

Division Three

14:00
Chadderton EDS
6 - 1 Full time
Stockport Georgians Reserves
14:00
Dukinfield Town Reserves
5 - 0 Full time
Wilmslow Albion Reserves
14:00
Elton Vale Reserves
2 - 4 Full time
Rochdale Sacred Heart A
14:00
Leigh Athletic Reserves
1 - 0 Full time
Bolton County Reserves
14:00
Old Altrinchamians Reserves
2 - 1 Full time
East Manchester Academy
14:00
Pennington Reserves
0 - 3 Full time
Uppermill Reserves

Premier Division

14:00
Chadderton Reserves
0 - 1 Full time
Old Altrinchamians
15:00
East Manchester
0 - 1 Full time
Heyside
15:00
Manchester Central
3 - 2 Full time
Manchester Gregorians
15:15
Royton Town
3 - 1 Full time
Dukinfield Town
14:00
Springhead
4 - 3 Full time
Beechfield United
14:00
Stockport Georgians
3 - 3 Full time
Rochdale Sacred Heart
14:00
Walshaw Sports
3 - 1 Full time
Hindsford

Division Four

14:00
Dukinfield Town A
5 - 1 Full time
Bolton Lads & Girls Club Reserves
14:00
Govan Athletic Reserves
2 - 0 Full time
Manchester Central Reserves
14:00
Heyside Reserves
W - L
Tintwistle Athletic Reserves
14:00
Heywood St James Reserves
3 - 0 Full time
Moorside Rangers Reserves

Saturday 12 January 2019

Division Four

14:00
Altrincham Hale Reserves
1 - 3 Full time
Heyside Reserves
14:00
Boothstown Reserves
3 - 1 Full time
Atherton Town A
14:00
Dukinfield Town A
14 - 0 Full time
Astley & Tyldesley Reserves
14:00
Govan Athletic Reserves
3 - 2 Full time
Moorside Rangers Reserves
14:00
Heywood St James Reserves
2 - 0 Full time
Bolton Lads & Girls Club Reserves
15:15
Royton Town Reserves
4 - 4 Full time
Manchester Central Reserves

Division Two

13:00
Avro Reserves
4 - 2 Full time
Moorside Rangers
14:00
Manchester Gregorians Reserves
6 - 2 Full time
Breightmet United
14:00
Middleton Colts
7 - 1 Full time
Irlam Steel
14:00
Rochdale Sacred Heart Reserves
1 - 1 Full time
Atherton Town Reserves
14:00
Walshaw Sports Reserves
0 - 2 Full time
Hindsford Reserves
14:00
Wythenshawe Amateurs Reserves
6 - 0 Full time
Astley & Tyldesley

Premier Division

15:00
Beechfield United
0 - 4 Full time
Hindsford
14:00
Bolton County
1 - 1 Full time
Stockport Georgians
14:00
Dukinfield Town
3 - 1 Full time
Manchester Gregorians
15:00
East Manchester
5 - 0 Full time
Old Altrinchamians
15:00
Heyside
1 - 3 Full time
Royton Town
15:00
Manchester Central
1 - 1 Full time
Chadderton Reserves
14:00
Springhead
3 - 2 Full time
Walshaw Sports

Division Three

14:00
Elton Vale Reserves
4 - 0 Full time
Bolton County Reserves
14:00
Old Altrinchamians Reserves
2 - 4 Full time
Pennington Reserves
14:00
Rochdale Sacred Heart A
3 - 3 Full time
Dukinfield Town Reserves
14:00
Stockport Georgians Reserves
4 - 4 Full time
East Manchester Academy
14:00
Wilmslow Albion Reserves
1 - 3 Full time
Springhead Reserves

Division One

13:00
Leigh Athletic
2 - 1 Full time
Wilmslow Albion
14:00
Radcliffe Juniors
0 - 5 Full time
Heywood St James
14:00
Tintwistle Athletic
1 - 1 Full time
Altrincham Hale
14:00
Uppermill
1 - 2 Full time
Boothstown

Saturday 5 January 2019

Division One

14:00
Altrincham Hale
1 - 4 Full time
Uppermill
13:00
Leigh Athletic
8 - 2 Full time
Boothstown
14:00
Radcliffe Juniors
0 - 0 Full time
Wilmslow Albion

Division Two

14:00
Astley & Tyldesley
0 - 1 Full time
Manchester Gregorians Reserves
14:00
Avro Reserves
19 - 0 Full time
Breightmet United
14:00
Hindsford Reserves
2 - 1 Full time
Irlam Steel
14:00
Moorside Rangers
2 - 1 Full time
Atherton Town Reserves
14:00
Rochdale Sacred Heart Reserves
1 - 4 Full time
Middleton Colts
14:00
Wythenshawe Amateurs Reserves
2 - 2 Full time
Hollinwood

Premier Division

14:00
Bolton County
2 - 2 Full time
Hindsford
14:00
Dukinfield Town
3 - 1 Full time
Beechfield United
14:30
Manchester Gregorians
2 - 2 Full time
East Manchester
14:00
Old Altrinchamians
2 - 2 Full time
Chadderton Reserves
14:00
Springhead
3 - 2 Full time
Rochdale Sacred Heart
14:00
Walshaw Sports
0 - 2 Full time
Royton Town

Division Four

14:00
Bolton Lads & Girls Club Reserves
5 - 3 Full time
Dukinfield Town A
14:00
Boothstown Reserves
0 - 2 Full time
Heyside Reserves
14:00
Govan Athletic Reserves
2 - 3 Full time
Tintwistle Athletic Reserves
14:00
Heywood St James Reserves
3 - 5 Full time
Atherton Town A
14:00
Manchester Central Reserves
7 - 0 Full time
Royton Town Reserves
14:00
Moorside Rangers Reserves
6 - 0 Full time
Astley & Tyldesley Reserves

Division Three

14:00
Chadderton EDS
8 - 1 Full time
Leigh Athletic Reserves
15:00
East Manchester Academy
2 - 3 Full time
Elton Vale Reserves
14:00
Rochdale Sacred Heart A
4 - 0 Full time
Stockport Georgians Reserves
14:00
Wilmslow Albion Reserves
0 - 4 Full time
Dukinfield Town Reserves

Latest news

Results Round-Up | 04.05.19
General Results Round-Up | 04.05.19

We cover off all the results from Saturday afternoon in the penultimate weekend of the 2018/19 Manchester Football League campaign.

Results Round-Up | 27.04.19
General Results Round-Up | 27.04.19

We cover off the results across the league from Saturday after the remainder of April’s fixtures were played.

Results Round-Up | 20.04.19
General Results Round-Up | 20.04.19

We take a look at the results from the league and cup as we approach the final weeks of the 2018/19 season.

Manchester Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe